Aktualności


Categories Aktualności
23 Mar

5 ZALET SZTACHETY KOMPOZYTOWEJ

sztacheta kompozytowa

Nadchodząca powolnymi krokami wiosna, może być idealnym powodem do tego, by pomyśleć o ogrodzeniu. Nie ważne, czy myślimy o postawieniu ogrodzenia czy o jego wymianie, mamy doskonałą propozycję – ogrodzenie kompozytowe produkcji Gamrat WPC. Dlaczego warto wziąć ten materiał pod uwagę budując ogrodzenie? Zapraszamy do lektury artykułu!

Trwałość kompozytu

Sztachety kompozytowe służą do budowy ogrodzeń wszelkiego rodzaju. Wykorzystywane są też w montażu płotków, wygrodzeń oraz pozostałych konstrukcji znajdujących się na terenie ogrodu. Materiał kompozytowy, z których tworzone są sztachety, cechuje niezwykła trwałość i odporność na działanie czynników atmosferycznych. W tym miejscu warto wspomnieć, że trwałość sztachety kompozytowej zawdzięcza się połączeniu mączki drzewnej z PCV z dodatkiem określonych składników. Dzięki temu, kompozyt jest dużo trwalszy niż drewno, gdyż nie ulega butwieniu. Niestrasznie mu również zmienne warunki atmosferyczne, jak również pleśń, korniki czy grzyby.

Łatwość w utrzymaniu

Duża wytrzymałość sztachety kompozytowej sprawia, że jest to doskonały wybór dla osób ceniących sobie wygodę i brak przymusu regularnej konserwacji ogrodzenia. Kompozyt, jest materiałem dużo mniej wymagającym w utrzymaniu niż drewno. Wraz z kolejnymi sezonami nie trzeba martwić się o wymianę niszczejących desek, profile kompozytowe nie wymagają konserwacji i malowania.

Wyjątkowy wygląd przypominający drewno

To prawda, że ogrodzenie, które jest wykonane z kompozytu, może do złudzenia przypominać eleganckie ogrodzenie drewniane. Wpływ na to ma połączenie składników, które w efekcie finalnym tworzą kompozyt. Jednak nie sposób nie wspomnieć, że w przeciwieństwie do drewna, kompozyt jest gładkim materiałem, pozbawionym drzazg czy sęków. O wyjątkowo gładkiej powierzchni kompozytu świadczyć może fakt, iż coraz częściej jest to materiał, którym pokrywa się taras. Nie ma też problemu, by chodzić po nim bosą stopą.

Możliwość łączenia z innymi materiałami

Budując solidne ogrodzenie, zazwyczaj planuje się budowę murku czy postawienie metalowych przęseł, na których umieszczone zostaną sztachety kompozytowe. Dzięki temu, że opisywany materiał sam w sobie wygląda oryginalnie, przy połączeniu z innymi materiałami, tworzącymi ogrodzenie, daje wyjątkowy efekt. Całość nadaje indywidualnego charakteru działki, dzięki czemu uwidoczniona zostaje dbałość o każdy szczegół.

Sztacheta kompozytowa – doskonały wybór do miast oraz wsi

Elegancki i reprezentatywny design sztachety kompozytowej sprawia, że wykorzystywana jest jako ogrodzenie do różnych stylów domów – zarówno rustykalnych, prostych, jak i nowoczesnych oraz luksusowych posiadłości. Uniwersalność wyglądu pozwala na dopasowanie sztachety do każdego stylu.
Więcej o wyjątkowym wyglądzie ogrodzenia z kompozytu pisaliśmy w artykule “Ogrodzenie kompozytowe – idealna alternatywa dla drewna”.

Jeśli szukasz trwałego materiału do budowy ogrodzenia na wiosnę, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Radosław Augustyn
Region południowy
E-mail: raugustyn@gamrat.com.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Edyta Kosmala
Region północny
E-mail: ekosmala@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas