Aktualności


Categories Aktualności
22 lt.

Ogrodzenia kompozytowe – idealna alternatywa dla drewna

deski kompozytowe na ogrodzenie

Wygląd ogrodzenia jest niezwykle ważny. Tak samo jak i materiał, z którego zostało wykonane. Jest ono nie tylko elementem praktycznym – chroniącym domowników przed niechcianymi gośćmi, ale też dekoracyjnym. Możemy nawet mówić o tym, że ogrodzenie jest wizytówką domu. Dlaczego warto zdecydować się na wybór akurat deski kompozytowej na ogrodzenie? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Trwałość deski kompozytowej na ogrodzenie

Wybór materiału na ogrodzenie może być nie lada gratką. Jeśli nie zdajemy sobie sprawy, czym jest kompozyt, może się wydawać że drewniane ogrodzenie będzie znakomitym pomysłem. Jednak trzeba zaznaczyć, że nie jest ono idealne. Dlaczego? Na skutek działania czynników atmosferycznych drewno z czasem butwieje, co bardzo często kończy się przymusem jego wymiany. Drewniane ogrodzenie musi być też częściej odnawiane. W tym względzie zdecydowaną przewagę mają deski kompozytowe na ogrodzenie. Są one nie tylko dużo trwalsze niż samo drewno, ale również łatwiejsze w utrzymaniu. Poza tym warto zaznaczyć, że deska z kompozytu drewna swoim wyglądem bardzo przypomina klasyczne drewno. Jest ona odporna nie tylko na działanie deszczu, ale też promieni słonecznych.

Wybierz elegancki i nowoczesny design ogrodzenia

Kompozyt jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku, kiedy chcemy, by ogrodzenie wyróżniało się swoim wyglądem, a jednocześnie dobrze wpasowywało w nowoczesny styl domu. Warto zaznaczyć, że również kolor ogrodzenia ma znaczenie – chcąc uzyskać subtelny efekt całości, lepiej zdecydować się na jasne odcienie. Natomiast ciemny kolor zazwyczaj nadaje bardziej wytwornego wyglądu posesji. Ponadto kompozyt jest niezwykle podobny do drewna, co podkreśla naturalny charakter ogrodzenia.

W jaki sposób montowane jest ogrodzenie kompozytowe?

Dużą zaletą wyboru ogrodzenia z kompozytu jest na pewno jego szybki i względnie łatwy montaż. Jedynym wymogiem w tym przypadku jest właściwie przygotowane podłoże. W uproszczeniu, montaż polega na połączeniu ze sobą w prawidłowy sposób, gotowych elementów. Musimy zaznaczyć, że deski z kompozytu drewna, które wchodzą w skład ogrodzenia, mogą być ułożone w różny sposób – zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej.

Kolor deski kompozytowej na ogrodzenie

Oprócz wysokiej trwałości, łatwego montażu i utrzymania ogrodzenia z kompozytu drewna, zaletą jest fakt, że deski kompozytowe na ogrodzenie można wybrać w różnym kolorze. Przy czym należy zaznaczyć, że zazwyczaj są to barwy podobne do drewna. Można wybrać m.in. dąb, kasztan, orzech, klon, jednak możliwy jest też kolor jasnoszary czy antracytowy. W tym miejscu przypominamy, że wraz z upływem czasu, na skutek działania promieni słonecznych, kolor może nieznacznie stać się jaśniejszy.

Firma Gamrat WPC w swojej ofercie posiada szeroki asortyment systemów płotowych. Są to deski kompozytowe i sztachety ogrodzeniowe, które nadają wyjątkowego charakteru całej posesji. Nasze ogrodzenia doskonale wpasowują się aktualne trendy w budownictwie. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty.


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas