Aktualności


Categories Aktualności
03 Sie

Sposoby montażu deski tarasowej

deski tarasowe - gamratwpc.pl

Deski tarasowe wykorzystywane są zarówno do wykańczania tarasów betonowych, jak i budowy tarasów na gruncie. Istnieje kilka sposobów ich montażu, które gwarantują solidną konstrukcję. Ma ona wpływ nie tylko na jego wytrzymałość, ale i estetykę. Ze względu na wiele zalet kompozytu drewna, deski tarasowe można montować nawet w pobliżu zbiorników wodnych, o czym wspomnieliśmy w poprzednim artykule: https://gamratwpc.pl/2020/07/17/deska-tarasowa-nad-woda-wybierz-kompozyt/. Jak jednak zamontować je odpowiednio na podłożu?

Montaż tarasu na płycie betonowej

W przypadku tarasu na płycie betonowej deski mocuje się do legarów systemowych, wykonanych z aluminium lub także z kompozytu drewna. Legary przykręcane są z kolei do wylewki przy użyciu kołków rozporowych. To najprostszy sposób, by zamontować deski tarasowe na tarasie, balkonie lub wylewce betonowej w ogrodzie. Nie jest jednak konieczne jej wykonywanie w miejscu, gdzie chcemy, by powstała podłoga z desek. Można je również osadzić na specjalnej konstrukcji, która zagwarantuje stabilność i wytrzymałość tarasu. Nie trzeba też kłaść w jego miejscu izolacji przeciw wilgoci, ponieważ deski z kompozytu jej nie przepuszczają.

Deski tarasowe montowane na gruncie

W przypadku montażu tarasu na gruncie, bez wcześniejszej wylewki, deski są osadzane na ruszcie, stopach fundamentowych lub regulowanych wspornikach. W pierwszym przypadku, stopy fundamentowe rozmieszczamy w większej odległości, a następnie na nich kładziemy drewniane kantówki, które tworzą swego rodzaju ruszt. To do nich mocuje się dopiero legary i deski tarasowe. Montaż na stopach fundamentowych polega z kolei na ich gęstym osadzeniu na gruncie, mniej więcej co pół metra od siebie. Na nich kładzie się legary i przytwierdza deski. Ponadto taras można zbudować również na wspornikach. Możliwość ich regulacji pozwala na dostosowanie wysokości podłogi i zniwelowanie nierówności terenu. Wsporniki regulowane i wsporniki uzupełniające również znajdują się w naszym asortymencie: https://gamratwpc.pl/oferta/akcesoria/.

Jak pielęgnować deski tarasowe z kompozytu drewna?

Jedną z zalet tarasu z kompozytu drewna jest jego łatwa pielęgnacja. Polega właściwie tylko na zmywaniu zabrudzeń czystą wodą. Można użyć do tego myjki ciśnieniowej, jak i tradycyjnych sposobów. Plamy zmywają się na bieżąco i nie trzeba używać do tego żadnych detergentów. Uporczywe zanieczyszczenia można jednak zmyć przy pomocy dowolnego środka czyszczącego i wody. Istnieją również specjalne preparaty do pielęgnacji kompozytu, polecane do czyszczenia desek w przypadku większych zabrudzeń. Przy systematycznej pielęgnacji nie jest to jednak konieczne.

Deski kompozytowe – producent Gamrat WPC

Oferujemy deski tarasowe z kompozytu drewna, jak i akcesoria do ich montażu. Idealnie sprawdzają się one jako tarasy w dowolnym miejscu – prywatnym ogrodzie czy nawet hotelu z basenem. Deski kompozytowe są wykorzystywane również jako materiał ogrodzeniowy, który pozwala tworzyć ciekawe kompozycje. Co więcej z desek powstają również ławki, donice, kosze na odpady – produkty, od których wymagamy funkcjonalności, jak i estetyki. Deski kompozytowe polskiej produkcji stanowią gwarancję najlepszego wyboru. Zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością zaprojektujemy z nich produkty dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Tagi

Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Radosław Augustyn
Region południowy
E-mail: raugustyn@gamrat.com.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Edyta Kosmala
Region północny
E-mail: ekosmala@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas