Aktualności


Categories Aktualności
17 Lip

Deska tarasowa nad wodą – wybierz kompozyt!

deska tarasowa - gamratwpc.pl

Deski tarasowe z kompozytu drewna sprawdzają się w wielu miejscach. Nie tylko świetnie wyglądają na tarasie czy balkonie, o czym ostatnio wspominaliśmy w artykułach na blogu, ale też posiadają cechy, które pozwalają na ich montaż w wielu innych miejscach, również nad wodą. Tam, gdzie drewno z czasem uległoby zniszczeniu, deska tarasowa pozostanie trwała i tak samo estetyczna mimo upływu lat. Jakie właściwości deski na to pozwalają i gdzie polecamy ją umieścić?

Dlaczego warto wybrać deskę tarasową z kompozytu drewna?

Drewno kusi wielu właścicieli ogrodów i tarasów swoim naturalnym pięknem. Jednak należy pamiętać, że mimo niekwestionowanej estetyki jest materiałem kapryśnym i wymagającym. Wystawione na działanie zmiennych warunków atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg, mróz czy słońce, traci na urodzie, a nawet na funkcjonalności. Ponadto wysoka wilgotność również szkodzi drewnu, które może szybko zbutwieć. Po krótkim czasie wydatek na drewnianą podłogę na zewnątrz okazuje się więc nieopłacalny. Podesty z desek kompozytowych odporne są natomiast na czynniki pogodowe oraz łudząco podobne do prawdziwego drewna. Deska tarasowa nie wymaga impregnacji, a do jej wyczyszczenia wystarczy woda, w kontakcie z którą kompozyt nie ulega żadnemu uszkodzeniu.

Deska tarasowa w otoczeniu wody

Kompozyt powstaje głównie z drewna oraz tworzywa sztucznego. To połączenie sprawia, że wykazuje wiele właściwości, których drewno nie jest w stanie zachować. Jedną z nich jest właśnie odporność na działanie wody i wilgoci. Stąd deska tarasowa to solidny produkt, wybierany często do ułożenia podłogi przy basenach, oczkach wodnych, fontannach i innych zbiornikach wodnych. Na tarasie z kompozytu drewna może stać również z powodzeniem basen dla dzieci w gorące dni, nic nie stanie się w przypadku zachlapania desek. Kompozyt ze względu na właściwości i wygląd znajduje zastosowanie przy domach, ale i w ośrodkach rekreacji, strefach SPA, hotelach, obiektach wczasowych i innych miejscach wypoczynku. Budowane są z niego pomosty, promenady czy przystanie. Jego przeznaczenie nie ma żadnych ograniczeń.

Aranżacja przestrzeni z deską kompozytową

Deski kompozytowe dedykowane są zarówno do aranżacji klasycznych, jak i nowoczesnych. Korzysta z nich wielu architektów czy projektantów przestrzeni miejskiej. Deski wykończone ryflami łudząco przypominają drewno, świetnie wyglądają w towarzystwie zieleni, mebli ogrodowych. Łatwo można je dopasować do elewacji domu czy danego budynku lub własnego pomysłu na taras. W Gamrat WPC wykonujemy je w najmodniejszych kolorach np.: graficie, który szlachetnie wygląda w połączeniu z bielą czy innymi odcieniami szarości albo ciemnym brązie idealnie komponującym się z drewnem i beżami. Oczywiście oferujemy również inne warianty desek i to od klienta zależy, który z nich wybierze.

Deska tarasowa Gamrat – polski produkt, najlepsza jakość

Deska tarasowa Gamrat to produkt polski, na który udzielamy 25 lat gwarancji. Jesteśmy pewni jej wysokiej jakości oraz trwałości. Nie wymaga impregnacji, łatwo zadbać o jej czystość. Ponadto dba o bezpieczeństwo i komfort użytkowników, dzięki specjalnej, przyjemnej w dotyku powierzchni. Intensywne barwy desek kompozytowych wpisują się również w najnowsze trendy aranżacyjne. Deska tarasowa z kompozytu stanowi innowacyjny produkt, który można dopasować do każdej powierzchni. Skontaktuj się z nami w przypadku pytań lub chęci złożenia zamówienia. W określeniu ilości potrzebnych produktów pomoże Ci również kalkulator na naszej stronie. Zachęcamy do skorzystania z jego funkcjonalności.

Tagi

Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Radosław Augustyn
Region południowy
E-mail: raugustyn@gamrat.com.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Edyta Kosmala
Region północny
E-mail: ekosmala@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas