Aktualności


Categories Aktualności
23 lis

Deska z kompozytu drewna. Czy jest lepsza od naturalnego drewna?

Deska z kompozytu drewna - gamratwpc.pl

Deska z kompozytu drewna jest coraz częściej wykorzystywanym materiałem do  wykonanie tarasu, ogrodzenia czy różnych elementów wyposażenia ogrodu. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie dotąd racje bytu miała tylko i wyłącznie drewniana deska. Co wyróżnia deskę kompozytową producenta Gamrat WPC? Wyjaśniamy…

Deska drewniana – jej zalety i wady

Bezsprzeczną zaletą drewnianych desek i wykonanych z nich tarasów jest ponadczasowy urok. Drewno dodaje przedmiotom z nich wykonanych ciepła i przytulności, więc tarasy pokryte drewnianą podłogą zachęcają do relaksu. materiał ten jest również łatwo dostępny. No a przede wszystkim jest ekologiczny.

Niestety, drewno ma niską odporność na uszkodzenia i zarysowania. Szybko także niszczeje pod wpływem działania niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz ataków szkodników. Pod wpływem wilgoci zarasta pleśnią i staje się śliskie, co sprawia, że podłoga wyłożona drewnem może być niebezpieczna.

Wadą drewnianych desek jest również to, że wymagają regularnej pielęgnacji i konserwacji.

Deska z kompozytu drewna – jakość i niezmienny wygląd

Gamrat deska kompozytowa utworzona jest z najtwardszego i najtrwalszego kompozytu na bazie WPC. Jest to mieszanka idealna, która łączy zmielone cząstki drewna tj. mączkę drzewną  i PVC. Dzięki temu, nasze deski kompozytowe  charakteryzują się praktycznymi i wyjątkowymi właściwościami:

  • są odporne na niszczący wpływ atmosfery
  • nie ulegają biodegradacji, więc nie wymagają impregnacji
  • nie odkształcają się pod wpływem wilgoci
  • są odporne na ścieranie, zarysowania
  • nie łuszczą się i nie odspajają
  • nie są śliskie, nawet kiedy są mokre

 W pierwszym okresie użytkowania profile kompozytowe pod wpływem warunków zewnętrznych sezonują się. Ich kolor stabilizuje się po kilku miesiącach osiągając ostateczne nasycenie. Nie ma to wpływu na ich trwałość i nie jest wadą produktu.

Rodzaje desek tarasowych Gamrat WPC

Najnowszym produktem naszej firmy są deski kompozytowe pełne, które stworzyliśmy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dzięki wypełnieniu, jeszcze bardziej imitują drewno. Jednym z największych ich atutów jest to, że są zupełnie niepalne.

Dzięki różnorodności  naszych produktów, każdy bez problemu  dobierze wykończenie do estetyki całego budynku i jego otoczenia. Ułatwieniem jest dwustronne ryflowanie naszych desek, co umożliwia wykonanie tarasu z ryflem wąskim lub szerokim bez konieczności doboru specjalnych materiałów.

Dlaczego deska z kompozytu drewna Gamrat WPC?

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz ciągły rozwój i stawianie na innowacje, pozwoliły nam wytwarzać produkty o najwyższych parametrach i atutach, które wyznaczają nowe trendy. Deska kompozytowa Gamrat wyróżnia się niezwykłą trwałością i funkcjonalnością. Ponadto nie wymaga konserwacji i jest łatwa do utrzymania w czystości. Poza tarasami, deski kompozytowe doskonale sprawdzą się do wykończeń przystani, pomostów, oczek


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas