Aktualności


Categories Aktualności
20 paź

Deski tarasowe – podrasuj swój balkon!

deski tarasowe - podrasuj swój balkon

Tak często bywa zapominany i niedoceniany a przecież jest to zewnętrzna wizytówka mieszkania. Balkon, wystawiany na zgubne działanie warunków klimatycznych, traci swój pierwotny blask i wdzięk. Jak można temu zapobiec? Użyj do jego wykończenia deski tarasowej z kompozytu drewna. Po co? Właśnie o tym przeczytasz w artykule.

Deska kompozytowa na balkon? Warto!

Balkon z desek tarasowych jest jedną z najlepszych możliwości. Warto jednak przemyśleć czy konieczne jest użycie tradycyjnego materiału. Zwłaszcza jeśli zdecydowanie najlepiej czujemy się w otoczeniu drewna, ale chcemy cieszyć się z zalet trwałości i minimalnej obsługi materiału. W tym wypadku z pewnością warto pomyśleć o materiale, jakim jest kompozyt.

Czym są deski tarasowe z kompozytu?

Deska tarasowa z kompozytu drewna to po prostu mieszanka polimeru PVC i mączki drzewnej z dodatkami, która to niezwykle realistycznie imituje drewno. Deski kompozytowe nie wymagają impregnacji, poza tym są odporne nie tylko na zarysowania i zadrapania, lecz także na wilgoć i ogień. Do ich niedoskonałości należy wrażliwość na zmiany temperatury. W sezonie letnim deska kompozytowa się nagrzewa, a jesienią jest chłodna. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele zalet świadczy o ich wyższości nad tradycyjnym drewnem, które w końcu także nie lubi zmian temperatur.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Deski tarasowe z kompozytu drewna są odpowiednie i bezpieczne również dla dzieci i zwierząt. Nie spotkasz na nich sęka ani drzazgi. Nie posiadają w składzie niebezpiecznych substancji a także są ekologiczne. Ponadto możesz dobrać większość kolorów i odcieni, jakie z pewnością będą pasowały do Twojej aranżacji. Weź pod uwagę, że również ich montaż nie jest skomplikowany i przy uprzednim, odpowiednim przygotowaniu możesz to nawet zrobić samodzielnie. No i kwestia konserwacji, malowania, czyszczenia jest niezwykle ważna. Otóż te czynności nie są praktycznie konieczne (no, może z wyjątkiem mycia desek co jakiś czas). To wszystko sprawia, że deski tarasowe z kompozytu drewna pozostają świetną i funkcjonalną alternatywą dla tradycyjnych desek drewnianych. Te ostatnie, zaliczane w poczet materiałów z poprzedniej epoki architektury, powoli odchodzą do lamusa. Kompozyt z powodzeniem rewolucjonizuje więc rynek materiałów budowlanych. Nie sposób nie skorzystać z tej rewolucji.

Deska tarasowa z kompozytu Gamrat WPC

W firmie Gamrat WPC stale modernizujemy proces produkcji desek kompozytowych. Ponieważ jest to kluczowy obszar naszych działań, znamy się również na montażu desek. Od wielu lat dbamy o jakość i rozwój rynku desek kompozytowych nie tylko w kraju. Staramy się, by nasze produkty i usługi spełniały oczekiwania naszych Klientów i ułatwiały im pracę. By sprostać coraz trudniejszym wymaganiom rozwijającego się rynku, wciąż unowocześniamy nasze produkty. Wybierając Gamrat WPC, zostaniesz potraktowany indywidualnie i z zaangażowaniem a Twoja podłoga balkonu lub tarasu zyska odpowiedni charakter.


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas