Aktualności


Categories Aktualności
26 lip

Bezpieczny taras dla dziecka

deska z kompozytu drewna

Rodzice pragną dla swoich dzieci wszystkiego, co najlepsze. Nie od dziś wiadomo, że pewne rzeczy stoją ze sobą w sprzeczności. Z jednej strony chcielibyśmy, by maluch miał swobodę zabawy i poznawania świata, z drugiej troszczymy się o jego bezpieczeństwo i chcemy mieć nad nim kontrolę. Na szczęście istnieją rozwiązania, które godzą sprzeczne dążenia rodziców. Dziś udowodnimy, że takim rozwiązaniem może być taras, a na nim deska z kompozytu drewna.

Dlaczego taras?

Przede wszystkim taras jako konstrukcja sama w sobie jest idealna do zabawy dla dzieci. Znajduje się na świeżym powietrzu, do tego blisko domu i w zasięgu wzroku. To ważne, zwłaszcza gdy zajmujemy się obowiązkami wewnątrz domu. Powierzchnia tarasu jest równa, więc maluch może bawić się nawet najmniejszymi zabawkami, bez obaw, że je zgubi np. w wysokiej trawie. Do tego taras znajduje się nisko nad ziemią, więc nie ma potrzeby stosowania barierek. Nie ma bowiem ryzyka, że dziecko spadnie z wysokości i zrobi sobie krzywdę. Jedyną obawą może być wykończenie tarasu, dlatego też prezentujemy nasz produkt, jakim jest deska z kompozytu drewna.

Właściwości deski kompozytowej

Deska z kompozytu drewna jest idealnie gładka, jednolita i nie ma w niej sęków, w związku z tym nie pojawiają się pęknięcia i ostre krawędzie. Deska kompozytowa nie odkształca się i nie wybrzusza, nie powstają więc nierówności, o które dziecko mogłoby się potknąć. Ma to ogromne znaczenie, kiedy nasz maluch jest niezwykle ruchliwy.

W kwestii bezpieczeństwa tarasu ogromne znaczenie ma obecność ryflowania. Są to podłużne żłobienia, które przebiegają wzdłuż desek. Deska z kompozytu drewna jest ryflowana po obu stronach, przez co jest antypoślizgowa. Ryflowanie zapewnia bardzo dobrą przyczepność. Dzięki temu po tarasie można chodzić boso, a także w dowolnym obuwiu.

Dodatkowo deska nie traci tych właściwości, gdy jest mokra, czy to po deszczu, czy po myciu. Wszyscy rodzice wiedzą, że dla malucha nie ma nic lepszego niż zabawa w letnim deszczu. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dziecko na pewno nie pośliźnie się na mokrym tarasie. To zasługa właśnie ryflowania, które szybko i skutecznie odprowadza wodę z tarasu.

Deska z kompozytu drewna jest również niepalna. Każdy rodzic ma świadomość, że mając dzieci, należy przygotować się na wszystko. Rzeczy zakazane, takie jak zapałki, kuszą dzieci do zabawy mimo wszystko. Na tarasie pokrytym deską kompozytową ryzyko pożaru nie istnieje, rodzice mogą więc być spokojniejsi.

Deska z kompozytu drewna w trosce o zdrowie

W tym miejscu warto zaznaczyć, ze deska z kompozytu drewna jest ekologiczna i przy tym przyjazna dla środowiska – zatem i dla człowieka. Stosowane europejskie atesty potwierdzają, że podczas produkcji przestrzegane były zasady bezpieczeństwa. Z kolei w trakcie montażu i eksploatacji deska nie emituje szkodliwych dla środowiska substancji.

Warto dodać, że sam materiał jest odporny na działanie grzybów i porostów. W związku z tym bawiące się na tarasie dziecko nie ma styczności z chorobotwórczymi drobnoustrojami, nawet przy bliskim kontakcie z powierzchnią deski.

Deska z kompozytu drewna z Gamrat WPC

Firma Gamrat WPC specjalizuje się w produkcji desek z kompozytu. Co ważne, posiadamy wszystkie atesty, które potwierdzają bezpieczeństwo naszych produktów. Korzystając z naszej oferty, będziesz mieć pewność, że deska z kompozytu drewna na Twoim tarasie będzie bezpieczna dla Twojego dziecka.


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas