Aktualności


Categories Aktualności
12 maja

Dlaczego dobrze jest wybrać deskę kompozytową? Odpowiadamy!

deski z kompozytu drewna

Trwałość i elegancki wygląd, to jedne z ważniejszych wymagań, jakie stawiają przed kompozytem przyszli użytkownicy. Solidne pokrycie tarasu czy balkonu poprawi nie tylko komfort podczas chodzenia, ale sprawi, że będzie cieszyć oko przez wiele lat. Dlaczego deska kompozytowa jest lepszym wyborem niż klasyczne drewno? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości!

Antypoślizgowy materiał zapewniający bezpieczeństwo podczas deszczu- oto deska z kompozytu drewna!

Dzięki kompozytowej warstwie wierzchniej oraz wewnętrznej, stworzonej na bazie polimeru, deski kompozytowe produkcji Gamrat są o wiele bezpieczniejsze niż deski drewniane. Te, jeśli tylko zostaną namoczone, stają się po prostu niebezpieczne, gdyż robią się śliskie. Może to być kłopot zwłaszcza w przypadku kiedy na taras, bezpośrednio w trakcie deszczu lub zaraz po opadach, wybiegną dzieci.

Odporność na działanie wody

Deska z kompozytu drewna będzie idealnie sprawdzać się do wyłożenia tarasu, na balkon czy obrzeża basenów. Nawet jeśli zostaną one pokryte wodą, powierzchnia nie ucierpi. Wszystko za sprawą trwałego kompozytu, któremu niestraszne jest zamoczenie. Drewno w takim przypadku prędzej czy później uległoby zniszczeniu i zbutwieniu, co prowadzi do niezbyt estetycznego wyglądu, a co za tym idzie – potrzeby wymiany desek. Kładąc na taras deski z kompozytu drewna, możemy być spokojni o wpływ wody. Po osuszeniu, będą dokładnie takie jak przed zalaniem.

Różne warianty kolorystyczne

Dobrze wiemy, jak istotną kwestią jest dopasowanie nie tylko pod względem stylu, ale też kolorystyki desek kompozytowych. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość dobrania pasującego koloru. Oczywiście, podłogę drewnianą też można pomalować na dowolny kolor, ale wymaga ona odświeżenia co pewien czas. Deska kompozytowa natomiast będzie utrzymywała przez długie lata jednolitą barwę i nie będzie potrzeby jej sezonowego malowania.

Łatwość w montażu

Deski kompozytowe są niezwykle proste w ułożeniu. Jeśli powierzchnia nie jest zbyt duża, całość można zamontować nawet w kilka godzin. Warto przed przystąpieniem do pracy, szczegółowo wymierzyć większe i mniejsze elementy, aby dobrze je dopasować. Montaż deski z kompozytu drewna odbywa się na specjalnych wspornikach. W ten sposób stworzysz elegancko wyglądającą przestrzeń w swoim domu. Warto zaznaczyć, że na system tarasowy, przeznaczony do montażu, składają się deski, legary, maskownice, listwy i stalowe łączniki, które umożliwiają zamocowanie desek bez użycia widocznych wkrętów.

Czym wyróżnia się deska z kompozytu drewna?

Choć kompozyt nie jest stuprocentowym drewnem, z pewnością trzeba przyznać, że tak jak i ono, wyróżnia się naturalnością. Również i możliwości projektowe deski są nieograniczone, zarówno pod względem wielkości, jak i kształtu miejsca, w którym planujemy je położyć.

Czy uważasz, że przyszedł czas na zamontowanie trwałych desek z kompozytu drewna? Świetnie się składa! Skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania!


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas