Aktualności


Categories Aktualności
06 maja

Sztachety kompozytowe – wybierz trwałość na lata

Sztachety kompozytowe

Ogrodzenie jest jednym z ważniejszych elementów Twojej posesji. Przed jego zmianą lub pierwszym montażem warto zastanowić się nad tym, jak powinno ono wyglądać. Jak rodzaj ogrodzenia wybrać? Betonowe, metalowe czy może ze sztachet kompozytowych? Wybór jest duży, ale jak wybrać ten najlepszy i najtrwalszy materiał?

Ogrodzenie betonowe


Ten typ systemów ogrodzeniowych sprawdza się w domach nowoczesnych i tradycyjnych. Przy domach jednorodzinnych i większych posiadłościach. Jest to wyjątkowo trwałe rozwiązanie, a materiał odporny na działanie wszelkich warunków atmosferycznych – promieni słonecznych oraz niskiej temperatury. Betonowe elementy, są też odporne na uszkodzenia mechaniczne, co z pewnością jest ich dużą zaletą. Największą wadą tego typu ogrodzeń jest ich cena i sposób montażu oraz demontażu.

Metalowe systemy ogrodzeniowe


Ogrodzenie metalowe sprawdzi się w różnych sytuacjach. Można je zamontować zarówno na działce rekreacyjnej, na terenie domu jednorodzinnego, ale też ogrodzić nim nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Ogrodzenie metalowe jest uniwersalnym rozwiązaniem, które przy okazji ma estetyczny wygląd. Podobnie jak ogrodzenie betonowe, będzie wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Ogrodzenia metalowe mają jednak pewną wadę – mogą rdzewieć.

Klasyka gatunku – ogrodzenia drewniane


Jest ono rozwiązaniem ponadczasowym i zawsze się dobrze sprawdza. Można je z łatwością zastosować wokół domu jako rustykalny płot. Można również za pomocą drewnianych sztachet wydzielić ogródek oraz wybrać ten typ ogrodzenia do oddzielenia działki wypoczynkowej. Ogrodzenie drewniane zapewnia dużą prywatność. Jest jednak ryzykowne, ponieważ drewno po pewnym czasie butwieje i nie wygląda już tak dobrze, jak byśmy tego oczekiwali.

Ogrodzenie kompozytowe


To doskonała alternatywa do pozostałych typów ogrodzeń. Sztachety ogrodzeniowe są nie tylko trwałe, ale też wyglądają niezwykle estetycznie, dzięki temu, że są imitacją drewna, a przy tym są od niego znacznie trwalsze. Sztachety kompozytowe można zdecydowanie łatwiej dopasować do elewacji budynku.

Dlaczego wybrać ogrodzenie kompozytowe?


Sztachety kompozytowe to nowoczesne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w różnych warunkach. Tak jak pisaliśmy powyżej, swoim wyglądem bardzo przypominają drewno, ale są od niego znacznie trwalsze. To wszystko przez zawartość polimerów. Polimer zabezpiecza ogrodzenie kompozytowe przed rdzą, butwieniem, pleśnią, mchem i kapryśną pogodą, a do tego nie jest szkodliwy więc nie trzeba się obawiać skutków ubocznych. Czyszczenie tego typu ogrodzenia jest niezwykle proste, nie wymaga ono impregnowania czy konserwowania. W dodatku jest znacznie tańsze niż ogrodzenia stalowe lub betonowe.

Montaż na różne sposoby


Ogrodzenie kompozytowe to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Dlaczego? Sztachety kompozytowe można zamontować na różne sposoby, by dodać ogrodzeniu oryginalnego wyglądu. Możliwe jest ułożenie ich w pozycji pionowej, ale też poziomej. Dobrze jest zasięgnąć rady u specjalistów, którzy podpowiedzą, jakie ułożenie desek z kompozytu będzie najkorzystniejsze. Warto zaznaczyć, że pozostałe typy ogrodzeń nie dają takiej możliwości manewrów w ułożeniu.

Solidne ogrodzenie na Twojej posesji


Sztachety kompozytowe są z pewnością lepszym rozwiązaniem od drewna. Jeśli chodzi o trwałość, mogą być stawiane na równi z betonowymi lub stalowymi systemami ogrodzeń. W porównaniu do ogrodzeń stalowych nie wymagają konserwacji przed korozją. Decydując się na sztachety kompozytowe decydujesz się na rozwiązanie, które będzie prezentować się świeżo przez wiele lat. Sprawdź naszą ofertę i już dziś wybierz trwałość i najwyższą jakość ogrodzenia!


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas