Aktualności


Categories Aktualności
20 cze

Deski tarasowe kontra upał

deski tarasowe - gamratwpc.pl

Lato to fantastyczny czas, w którym piękna pogoda wraz z wysoką temperaturą pozytywnie wpływają na nasz nastrój, przypominając o sezonie urlopowym. Wychodząc na taras z kubkiem aromatycznej kawy, łapiemy każdy promień słońca, jednak zbyt długie przebywanie na upale może spowodować niebezpieczne skutki dla naszego zdrowia.

Tak samo jest z deską tarasową, która w lecie narażona jest na intensywne działanie promieni UV. To z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla producentów deski kompozytowej, ponieważ palące słońce negatywnie wpływa na nasz taras. Zwiększa bowiem ryzyko odbarwienia powierzchni, która straci swój wyjątkowy kolor. W praktyce jednak nowoczesne technologie wykorzystywane do produkcji deski tarasowej niwelują występowanie niepożądanych zdarzeń praktycznie do zera.

Co wpływa na stopień uszkodzenia deski tarasowej?

Promieniowanie ultrafioletowe (UV), stanowi zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również deski tarasowej. Stopień jej uszkodzenia zależy do trzech czynników:

  • rodzaju promieniowania ultrafioletowego,
  • przeźroczystości,
  • grubości wyrobu.

Im produkty wykonane w tworzywa sztucznych, w tym z PVC, czyli np.: deski kompozytowe są grubsze, a ich stopień przenikania promieni UV jest mniejszy, tym są one trwalsze. Producenci deski tarasowej doskonale wiedzą, że każde tworzywo ma określoną długość fal, przy której ulega zniszczeniu. Biorą więc to pod uwagę podczas wytwarzania swoich produktów, co pozwala skutecznie je chronić. Tym samym pięknym tarasem możemy cieszyć się przez długie lata. 

Gamrat WPC – nam nie straszne upały

Deski tarasowe wykonywane przez firmę Gamrat WPC to gwarancja najwyższej jakości. Naszym produktom niestraszny jest deszcz, śnieg, a nawet upał. Jeśli chcesz, by Twój taras każdego dnia wyglądał jak nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.

Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok, my pomożemy w kolejnych. Doradzimy w wyborze oraz przedstawimy wszelkie korzyści z wyboru naszych produktów.


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas