Aktualności


Categories Aktualności
29 kw.

Jak odświeżyć swój balkon na sezon letni?

deski kompozytowe - gamratwpc.pl

W okresie letnim więcej czasu spędzamy na balkonie. Warto więc na początku sezonu letniemu, mu się przyjrzeć, czy przypadkiem nie wymaga remontu lub lekkiego odświeżenia. Dobrze jest sprawdzić jego podstawowe elementy oraz wykończenie.

Podłoga – jak o nią zadbać?

Zacznijmy od podstaw. Podłoga naszego balkonu wymaga w tej sytuacji szczególnej uwagi. Dokładnie sprawdźmy jej stan, ponieważ to podłoże najszybciej się niszczy. Poza tym w zależności od materiału wykonania, należy przyjrzeć się jej strukturze po zimie. O ile podłoga z nowoczesnych materiałów m.in. kompozytu drewna nie niszczy się z biegiem czasu ani nie wyciera, to często drewniane podłoża czy te pokryte wykładziną, mogą stwarzać nawet niebezpieczeństwo podczas użytkowania. Musimy sprawdzić je dokładnie, aby uniknąć sytuacji, gdy ktoś z naszych bliskich nadepnie na drzazgę, wystający gwóźdź itd. Poza tym drewno mimo swojego piękna wymaga często renowacji, aby odzyskać pierwotny wygląd.

Niezależnie z czego nasza podłoga jest wykonana, musimy sezon letni zacząć również od jej wyczyszczenia. Smugi, piasek, a nawet błoto pozostające na niej po zimie wymagają gruntownego czyszczenia. W przypadku kompozytu drewna pielęgnacja jest znacznie ułatwiona – często wystarczy jedynie spłukać powierzchnię wodą lub przetrzeć wilgotną szmatką.

Balustrada – jak ją chronić?

Tutaj działamy analogicznie jak w przypadku podłogi. Naprawę uzależniamy od stanu balustrady i materiałów, które zostały użyte. Możemy ewentualnie dokonać wymiany poręczy, stawiając na trwalsze i bardziej innowacyjne materiały. W tej sytuacji również polecamy kompozyt drewna, aby zadbać o estetykę balkonu. Balustrada z kompozytu nie wymaga renowacji, a jej trwałości możemy być pewni przez długie lata.

Kwietniki – ich wygląd też jest ważny

Kwietniki są po to, by zdobić balkon. Nie chcemy przecież pięknych petunii czy piwonii umieszczać w odrapanych lub uszkodzonych donicach. Weźmy też pod uwagę, że wybór drewnianych kwietników nie jest dobrym pomysłem. Podczas podlewania woda będzie je uszkadzać, prowadząc do ich zniszczenia. Plastik z kolei nie wygląda zbyt elegancko. Może więc jakiś inny materiał byłby tu trafiony? Istnieją na przykład piękne zamienniki drewna, takie jak deski kompozytowe. Kwietniki z kompozytu idealne sprawdzają się zarówno na nowoczesnych, jak i klasycznych balkonach.

Ławka – liczy się komfort

Od tego, jak ją wykończymy i jak następnie zadbamy o jej stan, zależy komfort jej użytkowania i rozkoszowania się wypoczynkiem na zewnątrz. Mowa o meblu balkonowym czy tarasowym, jakim jest ławka, która także ma tendencję do zużywania się. Jeśli użyliśmy tradycyjnego drewna, trzeba sprawdzić, czy gdzieś nie ma drzazgi lub dziury, czy nie pojawiły się w drewnie insekty i tak dalej. Jeśli tak, trzeba ją wyczyścić i zakonserwować impregnatem, lakierobejcą lub farbą. Chyba że użyjemy materiałów które są trwalsze niż drewno, a mamy taką możliwość.

Wybierz elementy z deski kompozytowej Gamrat

Wiele elementów balkonu jest trudnych w utrzymaniu i konserwacji. Poza tym poprzez użycie w procesie produkcji nie ekologicznych materiałów, utrudniony jest ich późniejszy recykling. Warto w tej sytuacji przyjrzeć się innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim są deski kompozytowe Gamrat do zastosowania na podłodze balkonu, balustradzie, kwietnikach czy celem stworzenia lub wykończenia ławki. Niezależnie jak ich użyjesz, możesz liczyć na trwałość i niezawodność uzyskaną przez naszą firmę Gamrat.

Zachęcamy do kontaktu i oczywiście skorzystania z naszej oferty. Wybierając kompozyt drewna, możesz być pewien, że przez lata wypoczynek na balkonie będzie prawdziwą przyjemnością.


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas