Aktualności


Categories Aktualności
30 gru

Czy deska z kompozytu drewna sprawdzi się zimą?

deska z kompozytu drewna - gamratwpc.pl

Architektura, jaka obecnie króluje, stała się najważniejszym elementem krajobrazu. Jest prężnie rozwijającą się dziedziną, która ulega modzie. Musi również spełniać wymagania i oczekiwania klientów, stawiających poprzeczkę bardzo wysoko. Z tym wiąże się również ogólne podporządkowanie do panującego stylu, który ma wpływ nie tylko na wnętrze domów, mieszkań, ale również ich otoczenie. Spełnieniem tych wymagań jest deska z kompozytu drewna firmy Gamrat. Jakościowa i stylowa, trafi w gust nawet najbardziej wymagających klientów.

Czym jest deska z kompozytu drewna?

Jak sama nazwa wskazuje, produkt ten wykonany jest z drewna, połączonego z tworzywem sztucznym. 45% materiału stanowi mączka drzewna, którą starannie selekcjonujemy z najlepszych okazów. Kolejne 45% to czyste PVC, czyli polichlorek winylu. Jego szczególne właściwości to odporność na działanie wielu rozpuszczalników, właściwości plastyczne oraz duża wytrzymałość mechaniczna. Wszystko to wpływa na idealne stworzenie deski kompozytowej producenta Gamrat. Pozostałe 10% wykorzystane do produkcji to materiały dodatkowe, które wpływają na parametry deski, sprawiając, że zyskuje ona wyjątkowe właściwości.

Dlaczego deska z kompozytu drewna nadaje się na zimę?

Dzięki specjalnym materiałom użytym do produkcji desek kompozytowych zyskują one charakterystyczne cechy, które pozwalają na użycie ich zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Łącząc najlepsze cechy drewna i tworzyw sztucznych otrzymujemy produkt:

  • trwały,
  • odporny na czynniki zewnętrzne,
  • niepalny,
  • odporny na wilgoć, czyli deszcz, ani śnieg nie jest mu straszny,
  • znoszący wysokie i niskie temperatury,
  • odporny na pleśń, grzyba, działanie insektów,
  • nie posiadający drzazg, sęków,
  • łatwy w montażu,
  • elegancki i pasujący do każdej przestrzeni,
  • którego powierzchnia jest równa.

Deski kompozytowe są wytrzymałe, a więc niska temperatura i zalegający śnieg nie stanowi dla nich problemu. Nie wymagają również dodatkowej impregnacji, która miałaby dodatkowo je zabezpieczać, chociaż nie jest to zabronione.

Zastosowanie desek kompozytowych

Dzięki wytrzymałemu materiałowi, z którego zrobiona jest deska kompozytowa zarówno pełna jak i komorowa, zyskuje ona szerokie zastosowanie. Nie ogranicza się ono tylko do zastępowania tradycyjnego drewna na tarasach, ale również idealnie sprawdzi się jako ogrodzenie, które w połączeniu ze sztachetą kompozytową stworzy idealne i stylowe połączenie nowoczesności z uniwersalnością. Można również użyć go na schody zewnętrzne, by całe otoczenie było w podobnym klimacie. Deski kompozytowe z powodzeniem można wykorzystać w konstrukcjach wiat, zadaszeń, kwietników, ławek. Spektrum zastosowań deski kompozytowej zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domostwa jest ograniczone tylko ludzką wyobraźnią.

Odśnieżanie podstawą bezpieczeństwa

W zimie częste opady śniegu to standard dlatego chcąc korzystać z tarasu, należy go odpowiednio przygotować. To samo tyczy się zaśnieżonego ogrodzenia, które chcemy trochę oczyścić.

Odśnieżanie należy zacząć od przygotowania plastikowej łopaty oraz woreczka z solą. Zabierając się za odgarnianie śniegu, należy pamiętać o wyczuciu. Zbyt dużo siły użytej do tej czynności może spowodować zniszczenie tarasu i ogrodzenia, poprzez porysowanie. Najlepiej do rozpuszczenia zamarzniętego śniegu użyć soli. Posypać delikatnie nawierzchnię, odczekać chwilę, a jej nadmiar usunąć z desek, by nie pozostały białe plamy.

Wytrzymałe deski z kompozytu drewna firmy Gamrat

Oferowane przez nas deski kompozytowe idealnie sprawdzą się dla wszystkich ceniących wysokiej jakości, trwałe produkty, wyglądające modnie i stylowo. Idealnie dopasują się do każdej przestrzeni zarówno na zewnątrz, jak i w środku domu. Ich wytrzymałość i solidny materiał gwarantuje wytrzymałość na lata bez względu na porę roku.


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas