Aktualności


Categories Aktualności
15 kwietnia

Jakie korzyści ma wybór ogrodzenia WPC?

ogrodzenia WPC

Ogrodzenie powinno być wizytówką każdego domu. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na jego wybór. W ostatnich latach coraz bardziej popularne stały się ogrodzenia WPC lub inaczej ogrodzenia kompozytowe. Co sprawia, że są doskonałym rozwiązaniem dla coraz większego grona osób? Dlaczego warto je zamontować? Zapraszamy do lektury artykułu!

Czym wyróżniają się ogrodzenia WPC?

Ogrodzenia kompozytowe są nowoczesnym rozwiązaniem. Dedykowane w głównej mierze wielbicielom prostoty i efektownego wyglądu posesji. Ogrodzenie zbudowane jest z gotowych elementów, a podstawowym jego budulcem są deski ogrodzeniowe oraz słupki z podstawami, na których wspierane są deski. Słupki mogą mieć różną wysokość, w zależności od oczekiwań i wcześniejszych ustaleń.

Charakterystyczne deski w ogrodzeniach WPC

Tym, co wyróżnia ogrodzenia WPC, są trwałe deski, które wyglądają niemal tak samo, jak drewno. Największą różnicą między deskami kompozytowymi, a drewnem, jest sposób dbania o ogrodzenie. Nie potrzeba dużo starań, by kompozyt wyglądał doskonale przez dłuższy czas, niezależnie od czynników oddziałujących na ogrodzenie. Deski kompozytowe są bardziej wytrzymałe od drewnianych. Są również odporniejsze na działanie warunków atmosferycznych. Ma to szczególne znaczenie w ogrodzeniach przydomowych. Ogrodzenia WPC są nie tylko trwałe, ale też estetyczne, na co zwraca uwagę wiele osób podczas wyboru. Dodatkowym atutem po ich wyborze jest fakt, że w przystępny sposób, w stosunkowo krótkim czasie mozna samodzielnie je zamontować.

Nowoczesny design ogrodzenia

Ogrodzenia WPC cieszą się coraz większą popularnością, przez wzgląd na swoje walory wizualne. Są minimalistyczne, dzięki czemu idealnie dopasowują się do nowoczesnej architektury. Dodatkowo mogą być również wyjątkowym podkreśleniem designu współczesnych domów. Ich atutem jest stonowana kolorystyka, zazwyczaj utrzymana w odcieniach brązów i szarości, dzięki czemu z łatwością dopasowuje się je do pozostałych elementów architektonicznych posesji.

Łatwiejsze mycie

Codzienna pielęgnacja desek kompozytowych jest niezwykle prosta i nie wymaga poświęcania czasu. Do mycia ogrodzenia WPC wystarczy zazwyczaj szczotka i woda. Jeśli zanieczyszczenia są większe lub zaschnięte, można użyć myjki ciśnieniowej, która poradzi sobie z problemem. Jest to kolejna zaleta ogrodzenia WPC. W porównaniu do desek z drewna, czyszczenie jest dużo prostsze i mniej czasochłonne.

Trwałe ogrodzenie

Warto wspomnieć, że opisywane ogrodzenie, stworzone z wysokiej jakości kompozytu, jest trwałe. Kompozyt, jest doskonałą imitacją drewna, a tym samym znacznie solidniejszy niż ono samo. Przede wszystkim, nie trzeba bać się, że po pewnym czasie, na skutek działania warunków atmosferycznych, ogrodzenie ulegnie zniszczeniu. Dzięki odporności na zmienne warunki pogodowe, deski kompozytowe nie wyblakną, więc nie będzie potrzeby ich malowania.

Ogrodzenie dopasowane do potrzeb użytkowników

Ogrodzenie zbudowane z desek kompozytowych jest rozwiązaniem niezwykle uniwersalnym. Świetnie dopasuje się do nowoczesnych, małych domów jednorodzinnych, ale też do większych posiadłości. Minimalizm zastosowany przy tego typu ogrodzeniach sprawia, że jest ono podkreśleniem wyjątkowego wyglądu całej posesji.

Chcesz wraz z nadejściem wiosny zamontować ogrodzenie, które będzie zwieńczeniem Twojej działki, a dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo domowników? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas