Aktualności


Categories Aktualności
07 kwietnia

Jak powinien wyglądać montaż deski tarasowej?

deska tarasowa

Sposób montażu deski tarasowej może warunkować jej funkcjonowanie w późniejszym czasie. Warto zaznaczyć, że taras może być umieszczony na różnych podstawach: jest to zarówno beton, żelbeton, podłoże na gruncie i balkonowe. Jak prawidłowo usytuować deski, by cieszyć się funkcjonalną podłogą przez długie lata?

Czym jest deska z kompozytu drewna?

Kompozyt jest coraz popularniejszym materiałem, nie tylko jako pokrycie tarasu. Często montuje się go chociażby na balkonie czy na obrzeżach basenu. To wysoko wyselekcjonowana mieszanka mączki drzewnej i PCV z dodatkami. Dzięki tym elementom, kompozyt staje się naturalnym połączeniem natury i nowoczesności. Jednocześnie jest doskonałą odpowiedzią na oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Co jest istotne podczas montażu tarasu?

Planując stworzenie tarasu w ogrodzie, ważny jest każdy etap tego przedsięwzięcia, począwszy od projektu. Duże znaczenie ma w tym względzie zapewnienie maksimum bezpieczeństwa użytkownikom, którzy będą spędzać czas na zewnątrz. Nawet jeśli nie budujemy tarasu od podstaw, a zajmujemy się jego modernizacją, warto pamiętać o kilku zasadach obowiązujących w czasie montażu. Na samym początku warto ustalić z jakiego materiału chcemy mieć taras. Deska kompozytowa produkcji Gamrat WPC jest materiałem trwałym, który idealnie nadaje się do położenia na taras, ale nie tylko. Doskonale komponuje się też na obrzeżach basenów oraz elewacji domów. Jest to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie naturalny wygląd.

Jak zamontować deski z kompozytu drewna na taras?

Ułożenie tarasu z deski kompozytowej nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Warto zaznaczyć, że podłoże pod taras powinno być równe i dobrze utwardzone. Dobrze będzie w tym względzie przygotować podłoże betonowe. Przed przystąpieniem do pracy, zaleca się rozplanowanie ułożenia desek. Pozwoli to na ustalenie, w którym miejscu trzeba będzie je przycinać, kiedy nastąpi potrzeba np. ominięcia filaru. W następnym etapie układa się deski tarasowe, a po wykonaniu pracy, trzeba wykończyć ich krawędzie przy pomocy listew wykończeniowych. Mocujemy je przy pomocy wkrętów do bocznej części desek.

Jak poradzić sobie z problemami, które mogą wystąpić w trakcie montażu?

Jeżeli montujemy deski tarasowe, możemy mieć trudności z ich dopasowaniem, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, takich jak przy łączeniu deski ze ścianą domu, czy w miejscu, gdzie znajduje się filar. Z czego to wynika? Deska tarasowa posiada specjalnie wyprofilowane krawędzie, dzięki którym możliwe jest ich mocowanie w klipsach. Jeżeli będziemy zmuszeni np. do zwężenia deski, jej przymocowanie do legara w sposób wskazany w instrukcji montażu, może być niemożliwy.

Wybór deski tarasowej jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę oraz nowoczesny design. Zastanawiasz się, czy jego pielęgnacja jest skomplikowana? Piszemy o tym w artykule W jaki sposób pielęgnować taras z deski z kompozytu drewna?

Odśwież wygląd swojego tarasu z deską kompozytową naszej produkcji. Dzięki niej, relaks na tarasie będzie miał wyjątkowy wymiar!


Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Piotr Maduzia
Region południowy
E-mail: piotr.maduzia@gamrat.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Adam Strzałba
Region północny
E-mail: astrzalba@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas