Aktualności


Categories Aktualności
31 Sie

Deska tarasowa z kompozytu – świetny zamiennik naturalnego drewna

deska tarasowa - gamratwpc.pl

Marzysz o drewnianej, ciepłej podłodze na balkonie lub tarasie? Nawet jesienią może on być idealnym miejscem do wypoczynku, zwłaszcza, kiedy mieszkasz w bloku. Drewno jednak, mimo swojego piękna, jest mniej trwałe i wymaga systematycznej pielęgnacji w porównaniu do jego świetnego zamiennika – deski z kompozytu drewna. Deska tarasowa Gamrat to nowoczesny produkt, który rekomendujemy na balkon czy taras. Co więcej wyróżnia go też łatwy montaż, który można wykonać na kilka sposobów. Przeczytaj dlaczego jeszcze deska tarasowa z kompozytu to lepszy wybór niż drewno.

Dlaczego warto wybrać deskę z kompozytu drewna?

Deska tarasowa Gamrat stanowi harmonijne połączenie natury i nowoczesności. Powstaje głównie z mączki drzewnej oraz polichlorku winylu (PVC), dzięki czemu kompozyt jest nienasiąkliwy, niepalny i mało ścieralny. Kolejną zaletą desek kompozytowych jest również trwałość konstrukcji mimo zmiennych warunków pogodowych – nie zmieniają kształtu pod wpływem temperatury czy wilgoci, nie rozwarstwiają się, nie gniją ani nie butwieją jak naturalne drewno. Doskonale sprawdzają się dlatego zarówno jako podłoga, jak i ogrodzenie. Poza tym wykorzystywane są do budowy pomostów, deptaków, obrzeży basenów itp. O ich odporności na wpływ wody pisaliśmy tutaj: https://gamratwpc.pl/2020/07/17/deska-tarasowa-nad-woda-wybierz-kompozyt/. Co więcej deska tarasowa to solidny produkt, nie wymagający konserwacji. Obojętne, w jakim miejscu zostanie umieszczona, przetrwa w niezmienionym stanie przez długie lata.

Jak wygląda montaż deski tarasowej?

Montaż deski tarasowej jest łatwy i nie wymaga skomplikowanych czynności. Istnieją różne jego rodzaje, w dużej mierze uzależnione od miejsca, w którym chcemy zastosować podłogę z kompozytu. W przypadku ogródka, zazwyczaj wykonywana jest betonowa wylewka, do niej mocuje się legary, a następnie deski tarasowe. Tymczasem na balkonie można użyć rusztu lub regulowanych wsporników, na które następnie kładzione są legary i na końcu deska. Taki montaż pozwala na trwałe osadzenie deski tarasowej, a także wypoziomowanie nierówności terenu. Jest on możliwy na balkonach nowych, ale też tych remontowanych, na których płytki lub inne podłoże chcemy zakryć funkcjonalną, miłą w dotyku i estetyczną podłogą.

Deska tarasowa z kompozytu jako świetny zamiennik drewna

Jak wspomnieliśmy, deska tarasowa jest trwalsza od drewna, nie wymaga olejowania i konserwowania, a nawet może być stosowana nad wodą, bez obaw o jej zniszczenie. Co więcej łatwo można ją wyczyścić, ewentualne zabrudzenia spłukiwane są wodą, bez szorowania czy używania detergentów. Użytkownicy cenią ją również za wygląd, ponieważ stanowi doskonałą imitację deski z drewna. Kompozyt jest materiałem w pełni ekologicznym, bezpiecznym, odpornym na działanie grzybów czy porastanie. Posiada antypoślizgową powierzchnię i nie ulega zapłonowi. Oferowany w wielu kolorach do wyboru, świetnie wpasowuje się w aranżację tarasu czy balkonu. Na nasze deski tarasowe udzielamy także 25 lat gwarancji, będąc pewnym ich najwyższej jakości.

Gamrat WPC – deska tarasowa i uniwersalny profil WPC

W Gamracie dokładamy wszelkich starań, by oferować klientom solidne, praktyczne i komfortowe w użytkowaniu produkty. Wśród nich znajdują się zarówno deski tarasowe, jak i uniwersalne profile WPC wykorzystywane w produkcji ogrodzeń czy elementów miejskiej architektury. Ich długoterminowe piękno i trwałość sprawiają, że deski kompozytowe znajdują coraz więcej zastosowań. Kompozytowe systemy tarasowe i ogrodzeniowe cieszą się dużą popularnością, a my z przyjemnością pomagamy w ich wyborze oraz zakupie, oferując nasze wsparcie poparte wieloletnim doświadczeniem.

Tagi

Regionalni
kierownicy
sprzedaży

Regionalni
kierownicy sprzedaży

Radosław Augustyn
Region południowy
E-mail: raugustyn@gamrat.com.pl
Telefon kom: +48 726 002 104

Edyta Kosmala
Region północny
E-mail: ekosmala@gamrat.pl
Telefon kom: +48 502 315 769

Dział
sprzedaży
krajowej

Dział sprzedaży
krajowej

SŁAWOMIR ZIELIŃSKI
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: szielinski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 979

KAROLINA NOWICKA
SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
E-mail: knowicka@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 726 001 946

Centra
dystrybucji

Eksport

Export

ŁUKASZ BIELAWSKI
SPECJALISTA DS. EKSPORTU
E-mail: lbielawski@gamrat.com.pl
Telefon: +48 13 491 4533
Telefon kom.: +48 608 636 370

Napisz
do nas